👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه دینام و كارخانه ايمن‌ خودرو شرق

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه دینام و كارخانه ايمن‌ خودرو شرق

دانلود پروژه دینام و کارخانه ایمن خودرو شرق

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 31

دينامها

به منظور تأمين انرژي مورد نياز موتور استارتر جهت سيستم‌هاي جرقه و سوخت رساني انژكتوري و همچنين به واحد كنترل الكترونيكي (ECU) جهت كنترل تجهيزات الكترونيكي، سيستم روشنايي و نيز سيستم‌هاي ايمني و رفاهي خودرو، خودروهاي موتوري نيازمند دينامي جهت تأمين مناسب منبع انرژي مي‌باشند. اين انرژي بايستي در تمامي زمان‌ها در دسترس بوده و قابليت استفاده و دسترسي در شب و روز را داشته باشد.

اصول طراحي دينام

اولويت‌هاي زير در رابطه با طراحي دينام از اهميت خاصي برخوردار است:

    نوع خودرو و شرايط عملكردي مربوطه

محدوده سرعت موتوري كه دينام بايد با آن مورد بهره‌برداري قرار گيرد

ولتاژ باتري سيستم الكتريكي خودرو

الزامات بارهايي كه متصل خواهد شد (از نظر قدرت)

بارهاي محيطي وارده به دينام (گرما، آلودگي، رطوبت)

عمر مفيد استاندارد

ابعاد و فضاي نصب

الزاماتي كه بايستي در دينام رعايت گردد با توجه به كاربرد و معيارهاي ذكر شده فوق بسيار متغير است. از لحاظ بازده اقتصادي نيز معيار با توجه به زمينه كاربرد تغيير مي‌يابد. به همين علت طراحي دينامي كه تمامي الزامات را رعايت نمايد بسيار نامحتمل مي‌باشد. زمينه‌هاي مختلف كاربرد و محدوده قدرتي اتومبيل‌ها و موتورهاي آنها باعث توسعه مدل‌هاي پايه‌اي شده است.

اصول كار دينام

تئوري القاء الكترومغناطيس

مي‌دانيد كه هرگاه يك سيم هادي را در ميدان مغناطيسي به‌گونه‌اي حركت دهيم كه خطوط قواي مغناطيسي را قطع نمايد، نيروي محركه‌اي در آن القا مي‌شود كه مي‌توان آن را توسط يك ميلي‌آمپر مشاهده نمود. در صورتي‌كه جهت حركت هادي عوض شود، جهت جريان نيز عوض مي‌شود كه در اين صورت انحراف عقربه نيز عوض مي‌شود.

نكته 1: اگر سيم هادي به موازات خط قوا حركت كند، هيچ‌گونه نيروي محركه‌اي در آن ايجاد نمي‌شود كه در اين صورت عقربه آمپرمتر نيز هيچ حركتي نخواهد كرد. به عبارتي مي‌توان گفت كه نيروي محركه القايي توليد شده با تعداد خطوط قوايي كه توسط هادي قطع مي‌شود، متناسب است.

نكته 2: هرگاه يك الكترون از يك سيم هادي در مسير عمود بر جهت ميدان مغناطيسي حركت نمايد، نيرويي بر آن وارد مي‌شود كه امتداد اين نيرو به جهت حركت هادي و نيز جهت ميدان بستگي دارد.

نكته 3: جهت نيروي ايجاد شده طبق قانون دست چپ مشخص مي‌شود به طوريكه هرگاه سه انگشت شست، سبابه و وسطي دست چپ را همانند سه محور عمود بر هم طوري بگيريم كه شست در جهت حركت و انگشت وسطي جهت ميدان و انگشت سبابه، جهت نيروي محركه القايي و جريان حاصل از آن را نشان مي‌دهد.

 ایمن خودرو شرق

مقدمه

در راستاي عملياتي كردن آموخته‌هاي درس ارزيابي كار و زمان، ما سه نفر پس از تكميل يك گروه تحقيقاتي كار خود را بر روي پروژه‌اي در رابطه با كمربند ايمني خودرو آغاز نموديم. كارخانه مد نظر ما، كارخانه ايمن‌ خودرو شرق بود. مراحل تكميل اين پروژه طي 5 جلسه بازديد انجام گرديد كه دو جلسه ابتدايي آن مربوط به نمودارهاي OPC، مونتاژ و تقدم و تأخر بود و سه جلسه ديگر مربوط به زمان‌سنجي خط مونتاژ. شايان به ذكر است كه وجود واحد صنايع مستقل در اين كارخانه مسيري هموارتر را براي ما فراهم نمود. پس از پايان يافتن مراحل بازديد و تكميل اطلاعات مورد نياز طي 6 جلسه درون‌گروهي اطلاعات بدست آمده سازماندهي و در قالب جداول و نمودارهاي مورد نياز فراهم آمده است كه نتيجه حاصل در قالب اين پروژه خدمت جنابعالي ارائه شده است. با اميد به آنكه خواسته‌هاي مد نظر شما فراهم آمده باشد.

معرفي شركت و تاريخچه آن

اين شركت تحت پوشش شركت قطعات اتومبيل ايران با هدف توليد كمربند ايمني به عنوان يكي از شركت‌هاي توليد كننده قطعات خودرو در ارديبهشت ماه سال 1376 تحت شماره 11875 به ثبت رسيده است و در كيلومتر 12 بزرگراه آسيايي مشهد واقع گرديده و داراي زميني به وسعت بيش از 7000 متر مربع و حدود 2800 متر مربع زيربنا شامل قسمت‌هاي سالن مونتاژ، قطعه‌سازي، قالب‌سازي، آزمايشگاه، انبار و واحدهاي اداري، توليد، تضمين كيفيت، صنايع و بهره‌وري، مهندسي، بازرگاني و مالي مي‌باشد. اين شركت هم‌اكنون بالغ بر 250 نفر پرسنل دارد.

شركت ايمن خودرو با توجه به اهداف تعيين شده توسط هيئت مديره ابتدا مونتاژ كمربند ايمني پژو 405 را آغاز كرد و به تبع آن موفق به اخذ پروانه بهره‌برداري به شماره 35018 در مورخه 9/8/1377 گرديد. پس از مطالعات انجام شده در اين راستا، خط مونتاژ شركت اتوليو فرانسه از كشور اسلواني خريداري و ابتدا 18000 عدد كمربند پژو 405 به صورت CBU را از كشور تايوان وارد و پس از بسته‌بندي به سابكو ارسال نمود. سپس اين روند را با ورود قطعات CKD كمربند پژو به ميزان 30000 عدد از كشور تايوان و مونتاژ آن در سال‌هاي 77- 76 ادامه داد. در آغاز سال 78 پروژه داخلي شدن قطعات شروع گرديد و به روش مهندسي معكوس كليه قطعات كمربند ايمني با طراحي و ساخت ابزارهاي مورد نظر به توليد داخل رسيد. اين شركت در راستاي سيستم‌ ارتقاي كيفيت در سال 78 موفق به اخذ گواهينامه ISO9002 از مؤسسه RWTUV ايران گرديد.

كه با اجراي اين استاندارد بستر لازم جهت دريافت گواهينامه‌هاي كيفيتي برتر ايجاد و در سال 1380 موفق به دريافت گواهينامه تحقيق و توسعه (R&D) از وزارت صنايع و معادن گرديد.

ساير دستاوردها:

دريافت گريد B از شركت سابكو در سال 1381 (شركت طراحي و مهندسي و تأمين قطعات خودرو)

دريافت گريد B از شركت سازه گستر (تأمين كننده قطعات شركت سايپا)

بهينه‌سازي آزمايشگاه شركت با پياده‌سازي سيستم كيفيت ISO/IEC17025

گواهينامه اكروديته آزمايشگاه

اخذ استاندارد ملي براي توليد انواع كمربند ايمني خودرو (1381)

اخذ گريد A از شركت سابكو در سال 1383

گواهينامه ISO TS/16949 2002

در مهرماه 1381 مجوز كاربرد نشان استاندارد اجباري را از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي خراسان براي انواع كمربند ايمني خودرو اخذ نموده و همچنين نائل به دريافت لوح تقدير كنترل كيفيت برتر در سال 81 شد و به عنوان واحد نمونه استان در سال 82 از طرف مؤسسه استاندارد و تحقيقات برگزيده شد.

👇محصولات تصادفی👇

جزوه کامل مدیریت بازاریابی فلیپ کاتلر فصول 1 تا 13 خصوصیات نیرو های داخلی و تنش به همراه ترجمه کتاب A Textbook of Translation نقشه ی جهت شیب شهرستان آران و بیدگل پلان معماري اتوكد طرح 18