👈 فروشگاه فایل 👉

پژوهش شبكه‌هاي نظير به نظير (peer to peer network)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پژوهش شبكه‌هاي نظير به نظير (peer to peer network)

عنوان پژوهش: شبكه‌هاي نظير به نظير (peer to peer network)

قالب: Word

تعداد صفحات: 148

فصل اول: مقدمه‌اي بر شبكه‌هاي نظير به نظير (peer to peer network)

نظير به نظير چيست؟

نظير به نظير به هر ارتباط چندگانه، خودگردان دستگاه‌ها كه به صورت يكسان عمل مي‌كنند اطلاق مي‌شود. يك شبكه نظير به نظير نوعي شبكه است كه در آن ايستگاه‌هاي كاري هم به صورت يك مشتري (تقاضا كننده داده) ، هم به صورت سرور (عرضه كننده داده) و هم به صورت يك خدمتگزار (عرضه كننده و تقاضا كننده داده) مي‌توانند عمل كنند. در شبكه‌هاي نظير به نظير كامپيوترهاي موجود در شبكه داراي وظايف و مسئوليتهاي معادل و مشابه هستند. به طور مثال كامپيوتر A مي‌تواند درخواست يك فايل را از كامپيوتر B نمايد. در اين وضعيت، كامپيوتر A به عنوان يك سرويس گيرنده ايفاي وظيفه نموده و كامپيوتر B به عنوان يك سرويس دهنده رفتار مي‌نمايد. در ادامه فعاليت، كامپيوترهاي A,B مي‌توانند داراي وظايف معكوسي نسبت به وضعيت قبل داشته باشند.

(تاريخچه نرم‌افزارهاي نظير به نظير معمولاً با ارجاع به Napster آغاز مي‌شود. Napster مثال معروفي از يك ارتباط يك به يك و يك به چند قدرتمند است كه مي‌تواند انتظار را ازتكنولوژي كامپيوتري تحقق بخشد. اگر چه ، اگر كمي به عقب باز گرديم، پيامهاي فوري (instant message) تجسم ابتدايي نظير به نظير بودند. اين پيامها نوع متفاوتي از ارتباط را نشان مي‌دهند كه تلفيقي از نامه دست‌نويس و تلفن است با افزايش ضرورت تماسهاي سريع تلفن و گسترش استفاده از پست الكترونيكي، پيامهاي فوري چشم‌انداز اينترنت را تغيير دادند.

عضويت درشبكه نظير به نظير ، به صورتadhoc و پويا است و تنها نياز به ايجاد يك مكانيسم و ساختار براي مديريت و سازماندهي نظيرها است تا در اين شبكه‌ها بتوان يك تعاون و همكاري مفيد را بين كاربران به وجود آورد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مکانیزم پله برقی پاورپوینت- مدیریت نیروی انسانی در روانشناسی مدیریت- در 28 اسلاید-powerpoin-ppt بررسی آمار بررسي وزن جوانان سرفارياب طرح توجیهی توليـد پـفـك نـمكی چاقو طراحی شده در سالیدورک و کتیا-طرح 3